serwiszglossie
pobierz dokument:

 

 1. (listopad 2004) Kolega mieszkający w Bartoszycach potrzebowal automatyzacji przy dodawaniu fotografii na swoją stronę, związaną z bartoszyckim klubem sportowym, a że ma siłę przekonywania,  powstała galeria fotografii. Fotki kopiowalo sie masowo przez FTP, pozniej skrypt PHP tworzyl miniaturki i wyswietlal juz zdjęcia w nowym oknie. Galeria znalazła zastosowanie w sporej ilości serwisów internetowych.
  http://www.google.pl/search?hl=pl&rls=com.microsoft%3Apl&q=%22webgal+created%22&btnG=Szukaj&lr=


   
 2. (luty 2005) Efekt kuli śnieżnej zaczął działać. Chęć pójścia dalej, liczne poprawki i modyfikacje zapoczątkowały panel administracyjny, dodawanie fotografii i kategorii przez przeglądarkę.


   
 3. (kwiecień 2005) Następnym krokiem był pomysł i realizacja kompleksowego systemu zarządzania treścią(CMS), czyli serwisu, który mógł być modyfikowany w bardzo szerokim zakresie nawet przez osoby nie mające wiedzy informatycznej. CMS był prowizoryczny, działałał różnie w różnych przeglądarkach, google nie za bardzo chciał go indeksować(czytać i dodawać do bazy indeksowanych stron)


   
 4. (październik 2005) System zowstał unowocześniony, wprowadzono standardy dzięki którym większość problemów z wyświetlaniem zniknęła.


   
 5. Przez następne trzy lata aż do dzisiaj wprowadzono mnóstwo poprawek i modyfikacji. Jednak idea konstrukcji pozostała taka sama. 
   
 6. Serwis otrzymał nazwę INFOBART ze zwględu na informacyjną naturę i miejsce produkcji - Bartoszyce. 
   
 7. (2008) Wprowadzono modyfikację (kolorystyka, układ) prawie wszystkich elementów serwisu
   
 8. (2009) Wprowadzono wersje językowe oraz podserwisy tematyczne.
   
 9. Dostosowując serwis do wymagań najpopularniejszych przeglądarek, zamieniono edytor WYSIWYG HtmlArea na uniwersalny i o znacznie większych możliwosciach FCKEditor.
   
 10. Wprowadzono edycję koloru za pomocą próbnika koloru opartego na jQuery.
   
 11. Zmieniono nazwę na bardziej przyjazną GutiCMS

 

 

Słowa kluczowe: Bartoszyce, serwis Bartoszyce, serwis bartoszycki, tworzenie serwisów internetowych, sklepy internetowe, oscommerce, zen-cart, wizytówka internetowa, tani serwis, wszechstronny serwis www, Sępopol www, wwwBartoszyc, serwis CMS, CMS, System zarządzania treścią.

Geneza powstania serwisu, powstanie serwisu CMS, geneza strony,
skoment fotki